"Dead Groove – tedy mrtvé groove – je ve starém anglickém rozhlasáckém slovníku zvuk přenosky projíždějící vinylem, kde není nic nahrané, a která přesto vydává zvláštní zvuky. Tento pulz zrozený z ticha Selectona fascinuje natolik, že na něm postavil většinu skladeb desky. Na bublání a praskání vinylu roubuje další nalezené zvuky (déšť, hlasy z desek) či jednoduché motivy ze samplů. Dohromady to má značně hypnotické účinky a posluchač je plně chycen do zvukových smyček, což tak trochu naznačuje obal desky s jakousi spirálou v utajení."

"Každá skladba je zároveň trochu z jiného světa. Solaris je divné downtempo se zlověstnými podtóny, Amor Fati je temný noise a v závěrečné Positive Einstellung jsme bezmála v krajině industriálního techna. Už na Unearthed jsme si zvykli na časté použití hlasů – v Overture For The Rain je z manipulovaného vinylu čtena báseň Jacquese Préverta, v úvodu Solaris se ozývá Eduard Artěmjev, autor soundtraku k slavnému filmu. Dead Swan s vokálem Miriam Ingram je pak písničkově nejpůsobivější a zároveň pořád přísně experimentální – a upomíná nás na Rambouskův další projekt Foma."


Karel Veselý, Radio Wave

"Pro Dead Grooves je klíčový kruhový pohyb: doslova je tvarovalo otáčení silně opotřebovaných šelakových desek a magnetofonových pásků a také opakované návraty k vlastním, několik let odloženým nahrávkám zaznamenaným v izolaci městečka Žacléř na česko-polské hranici."

"Do popředí zde ale vystupuje soustředěné dopracování materiálu a ještě jedna hranice, totiž jemné blíženectví „uzavřených“ smyček a mýtů s necyklickými prvky, jako je hostující vokál Miriam Ingram v Dead Swan nebo dubová rytmizace prostoru v Positive Einstellung. Fascinace vedlejšími efekty a mikrozvukovou texturou, která projekt provází od jeho začátků, jako by zahalovala celou desku do konstantní clony deště nebo do praskotu ohně – podle toho, která substance je bližší vašemu vědomí – a vytyčovala tak trochu jinou vzdálenost od ohniska tohoto zvukového anémic cinema."


Ondřej Parus, A2

"Cesta do minulosti může být i cestou kupředu. Stačí se pohybovat v kruhu. Takové je i putování do vlastního podvědomí, které bychom bez kontinuity pohybu vpřed nedokázali uchopit a přetavit v sebepoznání."

"V tomto běhu není beznaděj, ale uhrančivost, uvědomění si individuální jedinečnosti. Chápete cestu, kterou jste prošli, a zároveň se v ní rozhodnete zůstat. Z těchto kruhů není třeba odcházet."


Jakub Koumar, Fullmoonzine

"David Rambousek, šéf labelu Ressonus, a jediný zodpovědný muzikant stojící za už poměrně delší dobu fungujícím projektem Selectone, zraje jako víno. Už loňská deska, kterou ve dvojici Foma natočil společně s Jiřím Tilgnerem, ho katapultovala mezi domácí experimentálně elektronickou elitu, aby vysoký standard potvrdil i letošní novou sólovou kolekcí nazvanou Dead Grooves."

"Neustále praskající vinylový základ všech kompozic automaticky materiál zahaluje silným melancholickým odérem, na který David nabaluje další smyčky, tu a tam přihazuje decentní koření v podobě basy a rytmiky v Solaris, nebo uhrančivého, pološeptaného vokálu Miriam Ingram v Dead Swan. Formálně oldschool kolekce svým soustředěným důrazem na hru s atmosférou strčí do kapsy většinu domácí „současnější“ elektronické produkce."


Pavel Zelinka, Kulturní magazín UNI

"Everything seems to be in full swing here, repeating and repeating. Rust and dust music, with an ancient ghost singing on 'Dead Swan'. There is more to this than just some found sounds from old records; the material seems to be more composed with and doesn't act as just a bunch of sounds. Especially a piece like 'Dead Swan' shows there is more to that then just some sounds. Here Selectone actually creates a beautiful intense piece of music, haunting and sparse, but with a fine bass end. 'Positive Einstellung' does perhaps the same, but then through an uplifting rhythm, sampled voices, eerie electronics and with a ghostly undercurrent too. The jazzy 'Solaris' evokes a sighting of a smokey nightclub in the fifties. These pieces are the best on this release I think, but all six are equally nice. A fine release. Don't wait too long with the next one, Selectone."

Frans de Waard, Vital Weekly

© 2004 – 2015 Selectone | Design by DR